LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Majko zbulon “prapaskenat”/ Ndërhyrja e Rusisë për të nxitur konfliktin shqiptaro-serb

29 Maj 2023, 17:46, Politikë CNA
Majko zbulon “prapaskenat”/ Ndërhyrja e Rusisë për
Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, ka reaguar në lidhje me tensionet mes Serbisë dhe Kosovës.

Me anë të një statusi nën rrjetet sociale, Majko ka zbuluar ndërhyrjen e Rusisë në këtë çështje.

Ai deklaron se shërbimet ruse po punojnë nën “alibinë” e krijuar për të nxitur konfliktin shqiptaro-serb, i cili sipas tij është vetëm një hap larg.

“Konflikti shqiptaro-serb është një hap larg!

Shërbimet ruse po punojnë nën “alibinë” e krijuar!

Këmbëngulja për të bërë gjënë e duhur, në politikë, bëhet shpesh justifikim për rezultatin e gabuar!”, shkruan deputeti./ CNA.al

Majko zbulon “prapaskenat”/ Ndërhyrja e Rusisë për

Lajmet e fundit nga