LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, me superlativa për Ilir Topin/ “Është një ndër shembujt më të mirë të PS-së”

29 Maj 2023, 16:40, Politikë CNA
Rama, me superlativa për Ilir Topin/ “Është një
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur me superlativa për deputetin socialist të Devollit, Ilir Topin.

Rama tha gjatë një takimi falenderimi në Korçë se Topi është një nga shembujt më të mirë të PS-së.

Kreu i qeverisë deklaroi se ai tregoi që ishte njeriu i duhur që ditën e parë që e vendosën deputet.

“Është një ndër shembujt më të mirë të PS-së, që është deputeti i Devollit, Ilir Topi, i cili me një përkushtim të madh, por edhe me një ndjenjë të fortë përkatësie ndaj atij komuniteti, që ditën e parë që erdhi në Devoll tregoi se ishte njeriu i duhur për atë komunitet dhe jo vetëm e tregoi me rezultatin e 2021-shit, ku ne morëm si të thuash sinjalin e parë”, theksoi ndër të tjera Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga