LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kumbaro: PS ka treguar se transformimin nuk e ka fushatë, por punë të përditshme

28 Maj 2023, 12:10, Politikë CNA

Kumbaro: PS ka treguar se transformimin nuk e ka fushatë, por punë

Ministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, në takimin falënderuar të qytetarëve të qarkut të Gjirokastrës ka shprehur mirënjohje për mbështetjen e tyre në zgjedhjet e 14 majit.

Kumbaro, e cila është dhe drejtuese politike e qarkut të Gjirokastrës, tha gjatë fjalës së saj se PS e ka treguar gjithmonë se transformimin nuk e ka pjesë të fushatës, por pjesë të punës së tyre të përditshme.

Ndër të tjera Kumbaro është shprehur se qarku Gjirokastër është më i etur se kurrë për të ecur përpara.

“PS ka treguar se transformimin nuk e kemi fushatë, por punë të përditshme. E dinë shumë mirë ata që dalin nëpër mitingje se si është kthyer në mirëqenie çdo investim i kryer nga qeveria. Rama vjen shumë shpesh në Gjirokastër sepse është si një lloj dialogu mes pushtetit vendor dhe qendror. Ne i treguam se nuk jemi të kënaqur me ç'kemi bërë, por jemi të etur për të ecur përpara“, tha ajo./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga