LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Kasaphanë zgjedhore në Kuçovë dhe Tiranë", Vasili thirrje drejtësisë për hetime

27 Maj 2023, 12:15, Politikë CNA

"Kasaphanë zgjedhore në Kuçovë dhe Tiranë",

Deputeti i 362 votave në Partinë e Lirisë gjatë një deklarate për mediat ka denoncuar vjedhjen e votave në bashkinë e Kuçovës dhe Tiranës.

Vasili ka theksuar në Bashkinë e Kuçovës, gjatë procesit të numërimit, drejtorë dhe punonjës bashkie kanë qenë prezent duke ndikur në rezultat.

Deputeti i opozitës ka cituar investigimin e emisionit “Piranjat” që sipas tij sjell fakte tronditëse, ku janë kërcënuar edhe gazetarë.

Vasili denoncoi më tej se  fakte tronditëse janë zbuluar nga media investigative pët trafikimin e votave dhe qytetarëve nga bashki të ndryshme të Shqipërisë për të votuar në Bashkinë e Tiranës. 

Në fund të deklaratës, deputeti u bëri thirrje organeve të drejtësisë për hetime të mirëfillta për këto raste, në të kundërt sipas kjo do thotë bashkëpunim dhe shpërfillje e drejtësisë në masakrën zgjedhore.

 

Lajmet e fundit nga