LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Petrit Vasili, nuk përmbahet/ “Lëshon” gojën ndaj Ramës

23 Prill 2023, 17:46, Politikë CNA

Petrit Vasili, nuk përmbahet/ “Lëshon” gojën ndaj

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka lëshuar gojën duke shpërthyer në akuza kundrejt kryeministrit Edi Rama.

Ai nuk ka lënë pa komentuar as vallet që ai hedh me qytetarët, duke e krahasuar kryeministrin me Ali Babën, një kryehajdut ashtu sikurse e ka cilësuar ai Ramën.

Në një intervistë për mediat, ai e ka quajtur Ramën njeri shkollëpak, të paditur, vulgar i neveritshëm dhe njëri me 1000 komplekse.

“Me dy fjalë të vetme, kjo është daullja hajdutëve. Keni parasysh hajdutët që kanë vjedhur dhe vetëm tallava dëgjojnë. Kjo do jetë tallavaja e fundit e tyre sepse gjithçka që bëjnë Edi Rama dhe të tjerë. Ai ngaqë nuk ka më çfarë të thotë dhe bëjë, kërcen këtë që quhet dhe vallja e hajdutëve  dhe normalisht ai e prin vallen se siç e kam quajtur unë atë, ai është Ali Baba, është ai kryehajduti. Ne sigurisht ate e kemi dëgjuar që edhe kërcënon që nuk do ju jap më lekë bashkive nëse fiton opozita. Tani të gjithë shqiptarët pyesin, çfarë do të thotë kjo?! Është shumë e qartë, Edi Rama e di që me 14 maj është dita e fundit që ai ju jep lekë bashkive, ai, vetë i quan gomerë ato. Të them një gjë me shumë rëndësi, ju besoj e keni ndjekur, shumë vite më parë unë e kam përcaktuar këtë si një njeri shkollëpak, një njeri të paditur. E para punës është vulgar i neveritshëm dhe i paditur. Ështe dhe viktimë e  1000 komplekseve, kompleks inferioriteti , e një njeriu të frustruar që asnjë nuk e do realisht, komplekset e një njeriu që tremb, që ushtron trysni dhe që nuk ndërton dot një raport të vërtetë. Është i neveritshëm në çdo pikëpamje dhe gjuha e përdorur është Ai. Ky është Edi Rama. Një njeri i neveritshëm, vulgar dhe i pandershëm”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga