LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Të përpiqet sa të dojë Berisha"/ Balla: Emri nuk i del më në fletën e votimit

23 Prill 2023, 17:05, Politikë CNA

"Të përpiqet sa të dojë Berisha"/ Balla: Emri nuk

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka sulmuar sërish drejtuesin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Sali Berishën.

Nga takimi me socialistët e Lushnjës, Balla u shpreh se sado të përpiqet tashmë Berisha për të nxjerrë emrin në fletën e votimit, nuk do të mundet pasi është shpallur non-grata.

Balla tha se arsyeja e vetme pse Berisha do votën e demokratëve është sepse do ta përdorë atë kundër Amerikës.

“Në ekipin përballë nesh është Saliu i cili ka fshirë emrin e tij dhe ka vendosur emrin e Ilir Metës. Tani le të më thotë demokrati më i paepur i Mallakastrës, kujt do ja japim votën më 14 maj, Ilir Metës, Nard Ndokës apo Vangjel Dules. Në fletën e votim koalicioni quhet “Bashkë Fitojmë” Ilir Meta, sepse le të përpiqet sa të dojë non grata, emri nuk i del më në fletë votimi. Sapo e shpalli Amerika non grata nuk ka më emër në fletë votimi dhe unë mendoj që kjo është diçka që njerëzit duhet ta mendojnë mirë, për çfarë duhet t’i japim ne një votë Sali Berishës sepse po i dhamë votë ai do ta përdorë atë kundër Amerikës. Prandaj unë mendoj që populli i kësaj zone duhet t’i bashkohet Eriseldës dhe Edi Ramës sepse e vërteta është që me votën që ju dhatë në 6 mars ne krijuam një model të ri në qeverisjen e bashkisë”, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga