LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj zbulon planet për Njësinë 13/ Poshtë Kopshtit Botanik do të bëjmë parking, do të ndërtohen dy shkolla

23 Prill 2023, 14:36, Politikë CNA
Veliaj zbulon planet për Njësinë 13/ Poshtë Kopshtit Botanik
Kreu akutal i bashkisë, Erion Veliaj

Kreu akutal i bashkisë, Erion Veliaj, ka zhvilluar një takim me banorët e Njësisë 13 në Tiranë.

Pasi mbolli pemën, së bashku me disa qytetarë, ai zbuloi planet për zonën.

Veliaj tregoi se në këtë zonë do të ndërtohen dy shkolla, një 9-vjeçare dhe një gjimnaz.

Ndërsa shtoi që ashtu si Kopshti Zoologjik, në nëntokën e Kopshtit Botanik do të ketë parking dhe sipër do të ketë lule.

Sot është zona që ka rritur më shumë vlerën e pronës.

Punët e mira do t'i kemi para. Ca gjëra i kemi bërë mirë si Kopshti Zoologjik.

Siç bëmë Kopshtin Zoologjik do të bëjmë dhe Kopshtin Botanik.

Po të lejohemi të punojmë aty, nëntokë e bëjmë parking dhe sipër lule kështu në Njësi kemi edhe florën edhe faunën.

E para është te xhepi i Kopshtit Botanik, në një tokë të bashkisë do të jetë një shkollë 9-vjeçare, ndërkohë te Parku Olimpik do të ndërtohet një gjimnaz”, tha Veliaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga