LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Duhet të ngremë në piedestal njeriun e dijes”/ Topalli, thirrje qytetarëve: Mos zgjidhni "të fortit”

23 Prill 2023, 13:54, Politikë CNA
“Duhet të ngremë në piedestal njeriun e dijes”/
Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është bërë pjesë e nismës së Departamentit Brain Gain dhe Ekselencës në PD, “Dhuro një libër, ndriço një mendje".

Gjatë fjalës së saj, Topalli u shpreh se sot libri është në një sfidë me revolucionin teknologjik.

Ajo thekson se prej vitesh në godinën e PD-së nuk flitej për kulturën, për librin.

Ish-kryeparlamentarja nënvizon se sot duhet të ngrihen në piedestal njerëzit e dijes, të vlerës, ndërsa shtoi se për kryebashkiak duhet të zgjidhen njerëzit me vlerë dhe jo "të fortit”

“Po të hapësh dritaren sheh e vranë e groposën. Të flasësh për librin sot është sfiduese në revolucionin teknologjik.

Prej vitesh në godinën e PD-së nuk flitej për kulturë, nuk flitej për libër.

PD jep mesazhe që ne duhet të ngremë në piedestal njeriun e dijes, njeriun e vlerës.

Ne duhet të zgjedhim për kryetar bashkie njerëz me vlerë jo ata që janë më të fortë”, tha Topalli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga