LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kim kërkon arrestimin e Berishës”/ Spahiu "ngre pikëpyetjet" pas deklaratave të bujshme

23 Prill 2023, 16:02, Politikë CNA

“Kim kërkon arrestimin e Berishës”/ Spahiu "ngre

Analisti Kreshnik Spahiu ka komentuar sulmet e vazhdueshme të drejtuesit të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Sali Berisha, kundrejt ambsadores së SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim.

Sipas Spahiut, akuzat e Berishës se Yuri Kim kërkon që SPAK-u ta arrestojë janë të pabaza dhe ka shpjeguar dhe arsyet përse.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai ka theksuar se nëse këto akuza do të ishin të vërteta dhe SPAK-u do të ishte degë e PS-së, ashtu si Berisha pretendon, atëherë ai do të ishte arrestuar.

Spahiu ka shtruar pyetjet se kush është ai person që po i pengon prokurorët për të arrestuar ish-kryeministrin.

“Nëse SPAK-u është siç thotë Berisha, degë e Partisë Socialiste dhe komandohet nga Edi Rama, pse dhe me gjithë kërkesën e amerikanëve nuk e arreston Berishën kjo degë. Kush i pengon prokurorët që të arrestojë Berishën nëse e kërkon Amerika e Trump-it, Amerika e Biden dhe Bashkimi Europian,” – u shpreh Spahiu./CNA.al

Lajmet e fundit nga