LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Majko nuk kursen Dumanin/ “Në raport ka mangësi dhe problematika, lërini vlerësimet”

26 Maj 2023, 11:55, Politikë CNA

Majko nuk kursen Dumanin/ “Në raport ka mangësi dhe

Deputeti socialist, Pandeli Majko, ka deklaruar në Komisionin e Ligjeve se në raportin vjetor të SPAK-ut, ka disa mangësi dhe problematika në monitorim.

Ai i është drejtuar kreut të SPAK-ut, Altin Dumani, që të mënjanojnë vlerësimet dhe të përqendrohen te problematikat pasi presioni dhe pritshmëritë për SPAK-un nga publiku janë të mëdha.

“Problematika në monitorim vjetor, ky raport paraqet disa mangësi, krerëve të institucioneve do t'u drejtohesha të tentojnë te problematika dhe jo te vlerësimet. Duhet të konsideroni të mbyllur çështjen e vlerësimit. Nuk e shmangim dot presionin e pritshmërive në publik në lidhje me ju”, shprehet Majko./ CNA.al  

Lajmet e fundit nga