LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputeti i 362 votave: SPAK-u, Prokuroria dhe KQZ-ja, të kapura prej fyti

26 Maj 2023, 10:47, Politikë CNA

Deputeti i 362 votave: SPAK-u, Prokuroria dhe KQZ-ja, të kapura prej fyti

Petrit Vasili, deputeti i 362 votave, e ka quajtur kasaphanë elektorale humbjen e thellë të opozitës në zgjedhjet e 14 majit.

Sipas tij kjo kasaphanë kërkon shpagim, ndonëse thekson se qeveria po mundohet të zhvendosë vëmendjen.

Ndër të tjera shkruan se SPAK-u, Prokuroritë dhe KQZ-ja janë të kapura për fyti, duke legjitimuar këto zgjedhje rëndojnë më keq veten.

Sperdridhen kot Rama & co, kasapana elektorale kerkon shpagim!

Sperdredhje pa fund nga Edi Rama dhe shpikje te pseudongjarjeve dhe populizmave te sponsorizuara per te larguar e shmangur vemendjen nga kasapana elektorale.

Spak,Prokurori dhe KQZ te kapur per fyti kujtojne se me heshtjen e tyre do te legjitimojne kasapanen e ndodhur, thjesht po rendojne shume keq veten.

Denoncimet me mijra fakte, prova shkresore, video  audio  nuk mbulohen dot kurre.

Kasapana nxjerr perdite fakte me te renda.

Gjithshka e manipuluar e vjedhur e shkaterruar ne keto, qe ishin votimet me te zeza per vendin.

Lodhen kot sepse faktet me mijra prova ja ku jane dhe kasapana nuk mbulohen dot kurre:

Kasapana ne Kuçove,Rrogozhine, Belsh Shkoder dhe ane e mbane vendit eshte e provuar

Majlinda Bufin e Rroskovecit e pa gjithe Shqiperia dhe nuk ka SPAK e dreq qe e shpeton.

Vjedhjen e votave ne Puke e pa dhe KQZ dhe nuk mbulohet dot

Grupet kriminale dolen hapur ne krah te partise ne pushtet dhe u mbeshteten haptas nga policia qe nuk nderhynte ne menyre te turpshme.

Qindra paisje te identifikimit biometrik qe evitojne votimin e shumefishte nuk punonin sa edhe vete kryetari i KQZ nuk u identifikua dot.

Edhe boja ne gishtin e zgjedhesve fshihej ende pa dale nga qendrat e votimit.

1 milion e 250 mije shqiptareve ju ndryshua qendra e votimit qellimisht javen e fundit per te dekurajuar e penguar votimin.

U dhunuan e u gjakosen komisionere e vezhgues te opozites nga kriminele te rilindjes

Qendrat e numerimit te votave u kthyen ne bordello rilindase ku votat vidheshin hapur.

E gjithe media shqiptare me shume pak perjashtime u kthye ne nje zgjatim te neveritshem propagandistik te qeverise dhe mafies se cdo forme.

Qindra milion euro te pista u hodhen ne fushate per te blere vota sa tronditen edhe kursin e euros

Mijra ministra, zv.ministra,sekretare te pergjithshem, drejtore, police e nepunes bashkie e qeveria gjithefaresh sulmuan qendrat e votimit benin presion hapur cdo votuesi qe hynte ne qendren e votimit por edhe numeronin votat e partise ne pushtet.

Miliona euro u shperndane si bonuse ne menyre paligjshme.

Mijra punesime shtese u bene per qellime elektorale.

Mijra legalizime te bllokuara qellimisht me vite u dhane deri nje dite perpara zgjedhjeve ku u hapen zyrat per turp te zotit.

Qindra milione leke u ndane per gjoja ndihma ekonomike.

Mijra pensione u dhane edhe pa mbushur dokumentat.

Miliona euro u hodhen ne menyre te turpshme per asfalt elektoral efhe ne mes te Tiranes.

Miliona euro u perdoren hapur permes kontratave me para publike per te blere mbeshtetjen e ca kengetareve apo shoëmeneve per partine ne pushtet.

Mijra njerez u kercenuan individualisht apo u shantazhuan te afermit e tyre per te marre vota nga partia ne pushtet

Mijra pronare bisnesesh u shantazhuan, kercenuan dhe gjobiten rende nga partia ne pushtet.

Burgjet u perdoren per te devijuar rezultatet e votimit.

Dosjet e krimit zgjedhor ulerijne!

Kasapana elektorale kerkon shpagim dhe kjo nuk shmanget dot ne asnje menyre”, shkruan Vasili./ CNA.al

Lajmet e fundit nga