LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Protestuan para Parlamentit/ Policia "zbarkon" në selinë e “Lëvizja Bashkë”

25 Maj 2023, 15:25, Politikë CNA

Protestuan para Parlamentit/ Policia "zbarkon" në selinë e

Në Kuvend është miratuar këtë të enjte  ligji për rritjen e pagave të deputetëve e ministrave si dhe rritja e pagave për administratën.   

"Lëvizja Bashkë" e kryesuar nga Arlind Qori kanë protestuar në hyrje të godinës së parlamentit, kundër rritjes së rrogës për deputetët dhe ministrat.

Në rrjetin social "Facebook", “Lëvizja Bashkë” ka treguar momentin kur policia ka zbarkuar në ambientet e kësaj organizate.

Në reagimin në rrjetin social "Facebook" të "Lëvizjes Bashkë" shkruan se prezenca e policisë në selinë e kësaj organizate është e jashtëligjshme dhe për më tepër sipas tyre ata po arrestojnë aktivistët e kësaj lëvizje.

"POLICIA E SHTETIT NË SELINË E LËVIZJES BASHKË

Vetëm pak orë pas aksionit të sotëm kundër rritjes skandaloze të pagave të deputetëve e ministrave, në selinë e Lëvizjes BASHKË kanë mësyrë forca të Policisë së Shtetit. Këta të fundit, pa asnjë lloj të drejtë dhe pa asnjë lloj mandati ligjor, po tentojnë të arrestojnë aktivistët tanë.

Kjo është një tentativë e dëshpëruar për t'na kërcënuar të mbyllim gojën ndaj padrejtësive, por ne nuk frikësohemi! E drejta do të triumfojë!

Solidarizohuni!", shkruhet në postimin e tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga