LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Trimërohet" humbësi serial/ Basha i kundërpërgjigjet Berishës

25 Maj 2023, 13:42, Politikë CNA

"Trimërohet" humbësi serial/ Basha i

Ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha, i njohur për humbjet e tij në seri kur ishte në krye të kësaj partie, i është kundërpërgjigjur kreut të demokratëve, Sali Berishës, i cili pak më parë në një deklaratë për mediat u shpreh se agjendën e Bashës e përcakton Rama.

Basha përmes një statusi në rrjetet sociale, është "trimëruar" duke shkruar se të kishte sulmuar Ramën dhe jo ata që nuk mendojnë si ai, rezultati do të kishte qenë ndryshe.

Sipas tij, Berisha po kërkon armiq për të fshehur dështimin që mbolli kur vuri interesat e tij mbi ato të demokratëve.

“Të kishte sulmuar Ramën aq sa ka sulmuar ata që nuk mendojnë si ai, rezultati nuk do të ishte ky. Por halli i SB është tjetër nga hallet e qytetarëve. Sot si dje ai shpik e kërkon armiq për të fshehur dështimin që mbolli duke vendosur interesin e tij mbi atë të demokratëve”, shkruan Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga