LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Braçe heq dorë nga roli i opozitarit/ "Rritja e pagës na bën konkurrues në rajon"

25 Maj 2023, 13:11, Politikë CNA

Braçe heq dorë nga roli i opozitarit/ "Rritja e pagës na

Deputeti socialist shpeshherë bën rolin e opozitarit duke i drejtuar gishtin qeverisë sa i përket sektorit të bujqësisë, por sot ka hequr dorë nga ky rol.

Në fjalën e tij në Kuvend, ku është diskutuar për rritjen e pagave dhe pritet miratimi i projektligjit, Braçe është shprehur se ky akt na bën konkurrues në rajon dhe nuk po përdoret si një instrument kundër kundërshtarëve.

“Rritja e pagës na bën konkurrues në rajon. Rrogat, jo instrument kundër kundërshtarëve”, tha Braçe./ CNA.al

Lajmet e fundit nga