LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ngjela “skanon” daljen në skenë të Bashës/ Çfarë do të ndodhë pas rikthimit të tij

25 Maj 2023, 15:04, Politikë CNA

Ngjela “skanon” daljen në skenë të Bashës/

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar daljen në skenën politike të humbësit serial të PD-së, Lulzim Bashës.

Ngjela tha se dalja e tij ishte vetëm një rast dhe nëse do dalë sërish kjo do të nënkuptojë se ai vërtetë do të rikthehet.

Ngjela në një intervistë për "Euronews Albania", deklaroi se nëse rikthehet Basha, PD do të ndërtohet nga e para dhe se falimenti i Berishës e nxori sërish Bashën në skenë.

 “Nëse do kthehet, do kthehet te PD ligjore, pra tek ajo e Bardhit. Problemi qëndron këtu, dalja e tij dje është vetëm një rast. Nëse kemi dy raste ose më shumë konceptohet se ai do të kthehet në politikë. Basha u largua sepse pranoi politikën amerikane se ‘non grata’ nuk mund të jetë anëtari i Grupit Parlamentar të PD-së. PD nuk ka ende kryetar partie. Nëse do kthehet, kthehet sepse ia ka kërkuar politika që e ka përkrahur. Nëse nuk është vetëm një rast i daljes së Bashës, e sigurt që ky i fundit do të kandidojë për kryetar i PD-së në Kongresin e ardhshëm që do të zhvillohet. Nëse rikthehet Basha, PD do të ndërtohet nga e para. Falimenti i Berishës nxori Bashën.”- tha Ngjela./CNA.al

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga