LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Hupe Sali hupe”/ Spiropali, "kunja" Berishës në Kuvend

25 Maj 2023, 13:44, Politikë CNA

“Hupe Sali hupe”/ Spiropali, "kunja" Berishës

Deputetja e PS-së, Elisa Spiropali, ka sulmuar Berishën menjëherë pas fjalës së tij në Kuvend duke i rikujtuar humbjen e thellë në zgjedhje.

Spiropali gjatë fjalës së saj në Kuvend i ka kujtuar kryedemokratit disfatën në zgjedhjet vendore si dhe është shprehur se opozita humbi nga veriu në jug pasi u refuzua nga demokratët.

Spiropali i është drejtuar nga foltorja Berishës duke i thënë “Hupe Sali hupe”.

“Si gishti i kryetarit, parafolësi akuzon dhe mashtron. Ky burrë dikur zelltar i regjimit, të drejtën dhe të ligën, të drejtën e gabuar dhe të ndershmen e rikthen. Si kurrë më parë, është rikthyer për hall personal. Sali Berisha e udhëhoqi partinë e tij dhe gjysmën tjetër në një humbje tjetër dhe e bëri të ngjajë si fitore. Hupe Sali hupe. Shqiptarët të refuzuan nga veriu në jug. Vetëm ti se ke kuptuar se shpresa jote për rilindje ka perënduar. Të rrëzoi Shkodra dhe të mohoi Tirana, të braktisi Tropoja dhe të nëmi Kamza. Nuk i dha nam nishanit tënd të humbur Gjirokastra. Të refuzuan si kujtim të lig rreth 95% e shqiptarëve. Kishte vetëm një rrugë që të kishte ngelur. Burri thyhet, por nuk përhumbet. Ti iu përule vesit dhe thirre në apel vesin tënd. Të shesësh si realitet dynjanë tënde paralele. ‘Më vodhën makineria shtetërore’ lumë i një rrëkeje mediokre. U dergj në gjithë Shqipërisë për të përmbysur rezultatin. Sarreqi dhe Parruca dhe Rusi e Dudasi, Skënderbeu të bën të derdhësh mend në Zall të Kirit. Bërdica, Ana e Malit, nga e gjithë Shkodra, i poshtërove. Iu the ‘pengje e banditë'", u shpreh ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga