LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Saimir Korreshi, i pakënaqur me rritjen e pagës/ Do të bëjmë një vrimë në ujë

26 Maj 2023, 16:01, Politikë CNA

Saimir Korreshi, i pakënaqur me rritjen e pagës/ Do të

Deputetët e PS-së dhe PD-së së vulës bashkuan dje votat në Parlament dhe rritën pagat e tyre dhe të ministrave.

Një nga deputetët që votuan pro rritjes së pagave ishte edhe Saimir Korreshi.

Në një dalje për mediat, Korreshi tha në një intervistë për mediat tha se kjo rritje ishte e nevojshme, pasi paga e deputetëve ishte rritur që në vitin 2003.

Kjo sepse ai pretendon se kompensimi që merr si deputet për rrugën Tiranë-Lushnjë nuk i del.

“Rroga e deputetit nuk është rritur që prej vitit 2003. Pesë herë në javë nga e hëna në të premten nga Lushnja unë s’ia dal. Po kam kompensim, por as 10 herë nuk e bëj dot Tiranën nga Lushnja me atë kompensim”, u shpreh deputeti.

Por ai ka shprehur sërish pakënaqësi për pagën, pasi deklaroi se me rritjen e pagës nuk mund të bëjë asgjë më ndryshe, përveçse të blejë një kostum dhe një këmishë.

“Jam për rritje të pensioneve dhe vendosjen e manumit jetik 20.000 lekë. Me rritjen e pagës një vrimë në ujë do bëjmë. Kostum, këmishë, e aq mbaruan ato”, theksoi Korreshi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga