LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Politika, në sulm ndaj KQZ-së/ Celibashi: Nuk jam “Don Kishoti”

26 Maj 2023, 13:56, Politikë CNA

Politika, në sulm ndaj KQZ-së/ Celibashi: Nuk jam “Don

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, është shprehur se është në dobi të institucionit që të mos përfshihen në debate dhe të qëndrojnë larg sulmeve edhe në rast se ata janë të padrejtë.

Ai tha se nuk është ‘Don Kishot’ që të ndryshojë politikën, duke theksuar se KQZ nuk është me asnjë, por me ligjin.

“KQZ nuk është me asnjë, është me ligjin dhe nuk kemi preferuar që të komentojmë deklaratat apo të bëjmë komente ndaj cilitdo ves të përfaqësuesve politikë. Ky është realiteti politik, dhe nuk jam ‘Don Kishot’ që të mendoj se do të duhet ta ndryshoj qoftë dhe me një fjalë timen. Më gjykimin tim është me dobi që institucionet publike, edhe kur gjenden padrejtësisht në akuza dhe sulme të qëndrojnë larg dhe të mos përfshihen në debate me përfaqësuesit politikë”- theksoi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga