LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama premtime në Selenicë: Mbështetje për fermerët dhe turizimin

27 Maj 2023, 11:44, Politikë CNA

Rama premtime në Selenicë: Mbështetje për fermerët dhe

Kryministri Edi Rama ka vijuar me turin falenderues në bashkitë e fituara nga Partia Socialiste në shenjë mirënjohje ndaj besimit të votuesve.

Ditën e sotme Rama u ndal në Selenicë të Vlorës ku shprehu falenderimet për rezulatatin triumfues në këtë bashki dhe vuri në pah rëndësinë që ka rruga e Lumit të Vlorës. Sipas Ramës, ky segment do të jetë burim ekonomik për këtë bashki.

Gjithashtu kryeminstri njotoi mbështetjen e mëtejshme të qeverisë ndaj fermerëve.

“Rruga e lumit të Vlorës do të sjellë zhvillim, është një luginë që do të kthehet në destinacion turistik. Do jetë një zonë komplementare me bregun e detit. Do jetë një territor që gjithsecili do të dojë të vijë atje para se të shkjojë në bregdet.  Do vazhdojmë mbështetjen ndaj fermerëve, do të mbështesin, agro-prodhimin dhe agro-turizimin. Do të ndikojë në ekonominë e qytetit", u shpreh kryeministri.

 

 

Lajmet e fundit nga