LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “i tërheq veshin” Agjencisë së Kadastrës/ Punojmë persona me diplomë veterineri

26 Maj 2023, 20:49, Politikë CNA
Rama “i tërheq veshin” Agjencisë së Kadastrës/
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama është treguar i ashpër me Agjencinë Shtetërore të Kadastrës.

Rama tha se nga Durrësi se Agjencia e Kadastrës është "banka" e pronave të shqiptarëve dhe aty s’mund të punojnë persona me diplomë veterineri.

Kryeministri u shpreh se puna që është bërë deri më tani për të transformuar Agjencinë e Kadastrës s’mund të lihet përgjysmë.

“Nuk është më e pranueshmne, Kadastara është bankë dhe nuk shkohet për të punuar aty ku është drejtoria e kredive me diplomë veterineri. Është banka e pronave të shqiptarëve, nuk është as e deputetëve, as e këshilltarëve është e pronave dhe gjithë ajo punë voluminoze nuk mund të lihet përgjysmë, apo të shtyhet për 10 vjet”, theksoi kreu i qeverisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga