LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama kritikon strukturat e PS-së në Krujë/ Lënë për të dëshiruar, të nxjerrin mësime

26 Maj 2023, 19:54, Politikë CNA
Rama kritikon strukturat e PS-së në Krujë/ Lënë
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama kritikoi këtë pasdite strukturat e PS-së në Krujë, gjatë një takimi falenderimi që është mbajtur në qytetatin e Durrësit.

Rama tha se Kruja është fenomen më vete, pasi lë për të dëshiruar me rezultate në letër dhe në realitet.

Ai deklaroi se strukturat e PS-së në këtë bashki duhet të marrin mësime dhe të organizohen ashtu si Durrësi dhe Shijaku.

“Kruja është fenomen më vete, aq sa le për të dëshiruar kur sheh partinë në letër, aq pastaj përgjigjet me rezultate konkrete në realitet, por unë vazhdoj mendoj se Kruja duhet të bëhet si Durrësi dhe Shijaku dhe në organizimin e partisë se Durrësi dhe Shijaku nuk mund të bëhet si Kruja. Kështu që në këtë aspëkt duhet të nxirrni disa mësimi sese sfidat bëhen gjithmonë e më të vështira, pavarësisht se në këtë sfidë ne arritëm të marrim rezulktat historik për partinë se për herë të parë pas 20 vjetësh PS është forcë e parë në këshillin bashkiak të Durrësit, natyrisht dhe në Shijak dhe në shumë vende të tjera”, theksoi kreu i qeverisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga