LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama nuk i ndahet opozitës/” Qytetarët nuk votuan hijet e së shkuarës”

27 Maj 2023, 13:45, Politikë CNA
Rama nuk i ndahet opozitës/” Qytetarët nuk votuan hijet e
Kryeminstri Edi Rama

Kryeminstri Edi Rama ka vijuar me turin falenderues në bashkitë e fituara nga PS dhe këtë radhë është ndalur në Bashkinë Vlorë.

Rama ka shrrehur mirënjohjen për votën në masë kundrejt PS në Vlorës dhe ka theksuar se PS po ktheht në nj ëparti më të hapur dhe se ka nevojë për njerëz të rinj.

Në fjalën e tij Rama është shprehur se në 14 Maj PS ka shënua5r rezulktatin më të lartë historik.

Ai shton se synmimi është të tejkalojë një parti mpolitike për tu kthyer në një komunitet të ,madh ku ka vend për të gjithë.

Nderkohë ka thumbuar edhe opozitën duke thënë se qytetarët nuk e kanë votuar pasi nuk aknë dashur të japin vortat e tyre hijeve të së shkuarës.

Në 14 maj kemi marre rezultatin me të lartë historik të PS

PS ka hyrë në një fazë të re dhe duhet ta kuptojmë këtë fazë të re si një nevojë për tu hapur për prurje të reja pa asnjë paragjykim

Të kalojmë nga një parti politike, në një komunitet i madh ku ka vend për të gjithë

Nuk kanë dalë të votojnë se nuk duan të jepnin vota për hijet e së shkuarës. Është një votë që tregon se njerëzit kanë pritshmëri nga ne.

Vetëm ne mund të bëjmë gjërat që njerëzit presin, një sfide e madhe”, është shprehur Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga