LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Krimineli në vendin e krimit"/ Tritan Shehu “shigjeton” Ramën për takimin në Lazarat

28 Maj 2023, 11:59, Politikë CNA

"Krimineli në vendin e krimit"/ Tritan Shehu

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu, ka ndarë në rrjetin e tij social "Facebook" një foto të kryeministrit Rama gjatë një takimi të këtij të fundit në Lazarat.

Bashkëngjitur këtij postimi ai ka "shigjetuar" Ramën duke e akuzuar për shpopullim të Lazaratit e Qarkut të Gjirokastrës dhe tjetërsim të pasurisë publike për interesa korruptive.

Sipas Shehut godina, ku kryeministri zhvilloi takimin është ilustruese e të gjitha këtyre akuzave duke shtuar se kjo godinë nga një shkollë me standarde europiane plot gjallëri është kthyer në një strukturë të dhënë biznesit privat.

“Rama sot ne Lazarat, si „krimineli“ ne vendin e „krimit!
Shkoi ne vetmi te thelle pikerisht ne ate godine qe:
--Flet me qarte se askund tjeter per pasojat e shkaterrimit, qe ai i beri Lazaratit, te gjithe Gjirokastres e Qarkut, shpopullimin e thelle te tyre.
--Demostron tjetersimin e pasurise publike per interesa korruptive individesh e grupesh.
Shkoi sot ne ate godine ne Lazaratin e poshtem, e cila pak vite me pare ishte nje shkolle e niveleve europiane, plot nxenes, mesuese e aktivitete, e ndertuar me fondet e BE.
Me tej filluar te zbrazet si pasoje e detyrimit nga ky rregjim, te atij komuniteti fisnik, punetor e te ndershem, te braktise nen dhune, varferi e denigrim, trojet e tij.
Ketij procesi ju shtuan dhe perpjekjet e Rilindjes aty per ta abandonuar ate godine, mbyllur ate shkolle, e kthyer ne…
Ne nje strukture te dhene privatit nen justifikimin e “mledhjes se bimeve mjekesore”.
Duke shrytezuar per kete, si koperture nje “projekt zviceran”!
Vertet Rama sot ka zgjedhur vendin me domethenes per bemat e Qeverise se tij, jo vetem ndaj Lazaratit!
Ambjentin, qe ne heshtjen e tij sot akuzon qartesisht kete rregjim per politikat shkaterruese, shpopullimin e vendit.
Per korrupsionin e rregjimit, qe nuk heziton as para fatkeqesise me te thelle, qe ai vete ka krijuar per qytetaret.
Dhe Lazarati e priti sot ashtu si ai e meriton, me braktisje te plote”, shkruan ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga