LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tabaku "e rezervuar" për rikthimin e Bashës/ Nuk i di ambiciet e tij

27 Maj 2023, 17:41, Politikë CNA

Tabaku "e rezervuar" për rikthimin e Bashës/ Nuk i di

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka folur për rikthimin e ish-kreut të PD-së Lulzim Basha në skenën politike.

Në një intervistë për gazetaren Nisida Tufa ajo është shprehur se opozita nuk ka luskin të përjashtoi askënd në situatën ku ndodhet.

Tabaku tha se kontributi i gjithësecilit është i rëndësishëm në Partinë Demokratike dhe deklaroi ndër të tjera që nuk e di se cilat janë ambiciet e Bashës.

“I kam ndjekur nga mediat. Opozita nuk ka luksin të përjashtoj askënd. Unë nuk mund të flas për ambicjet e zotit Basha, Ndodhemi në një faze ku duhet të shohim si mund të kontribuooi secili për PD-në. Janë propozime që i kemi diskutuar edhe më herët. Duhet të nismim me diaolog me strukturat e PD-së dhe më pas me qytetarët.Nuk di kush janë  ambiciet e tij. Nuk duhet të nxitojmë të bëjmë zgjedhje brenda PD-së, Duhet të kemi një process dëgjesash dhe reflektimi”, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga