LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Turistja "mahnitet" nga Rama/ Kryeministri nuk kursen batutat: S'jam atraksion turistik

28 Maj 2023, 14:47, Politikë CNA

Turistja "mahnitet" nga Rama/ Kryeministri nuk kursen batutat:

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në turin e falënderimeve në Gjirokastër.

Gjatë inspektimit të punimeve për parkimin nëntokësor në sheshin e Çerçizit, Rama është ndaluar nga disa turistë, të cilët sapo e kanë parë e kanë pyetur nëse është kryeministri.

Një turiste madje e habitur e pyeti nëse është zoti Rama dhe ai me humor ia ktheu duke thënë se nuk është një atraksion turistik.

Turistja: Jeni ju zoti Rama?

Edi Rama: Po, por nuk jam atraksion turistik.

Turistja: Njerëzit kanë dëshirë t'ju njohin./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga