LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lista/ Renditja e plotë e partive në fletën e votimit për Këshillat Bashkiakë

13 Prill 2023, 14:40, Politikë CNA
Lista/ Renditja e plotë e partive në fletën e votimit për
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi

Në KQZ është hedhur shorti për renditjen në fletën e votimit të subjekteve politike për Këshillat Bashkiakë në zgjedhjet e 14 majit.

Tri të parat në listë janë koalicioni "Bashkë Fitojmë", Partia Socialiste dhe Partia Agrare Ambientaliste.

Partia Demokratike renditet e 9-ta në listë.

Renditja e plotë e subjekteve politike për Këshillat Bashkiakë.

1-Koalicioni "Bashkë Fitojmë"

2-PS

3-PAA

4-Partia Republikane

5-Partia Lëvizja e Legalitetit

6-Partia Demokracia Sociale

7-Koalicioni “Aleanca Liberale e Djathtë”

8-Partia Social Demokratike

9-Partia Demokratike

10-Aleanca progresiste LZHK

11-Fryma e re Demokratike

12-Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet

13-Partia për Eurpianizim e Integrimin e Shqipërisë

14-Partia Aleanca Demokratike e Shqipërisë

15-Partia Bindja Demokratike

16-Partia për Mbrojtjen e të Drejtave të Emigrantëve

17-Aleanca Arbnore Kombëtare

18-Partia Balli Kombëtar

19-Partia Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet

20-Lëvizja Punëtore Shqiptare

21-Fronti i Majtë

22-Partia e Unitetit Kombëtar

23-Partia e Gjelbër

24-Partia Konservatore

25-Partia Lëvizja e Re

26-Aleanca për Barazi e Drejtësi Europiane

27-Partia Kombëtare Konservatore Albania

28-Partia për Mbrotjen e të Drejtave të Punëtorëve

29-Aleanca Maqedonase për Integrim Evropian

30-Partia e Emigracionit Shqiptar

31-Partia e Reformave Demokratike Shqiptare

32-Partia Komuniste e Shqipërisë

33-Partia Ora e Shqipërisë

34-Partia KristianDemokrate

35-Nisma Thurje

36-Partia Lëvizja Bashkë

37-Minoriteti Grek për të Ardhmen

38-Partia Aleanca Demokristiane e Shqipërisë

39- Partia Demokristiane Shqiptare

40-Ardhmëria Shqiptare

Lajmet e fundit nga