LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla: Kemi mbledhur firmat për të zhbërë raportin e Dick Marty-t

13 Prill 2023, 11:48, Politikë CNA
Balla: Kemi mbledhur firmat për të zhbërë raportin e Dick
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, tha se janë mbledhur firmat nga më shumë se 5 vende dhe nga 20 anëtarë të Asamblesë Parlamentare të KiE për të zhbërë raportin e Dick Marty-t.

Lidhur me sa u kërkua nga deputeti Shehu në mënyrë të përsëritur unë besoj se Kuvendi e ka adresuar çështjen. Lidhur me pretendimet dhe shpifjet se gjoja gjatë luftës ka pasur krime kundër njerëzimit, këto janë të padrejta. Mbështesim krerët e UÇK-së. Dje Kosova ka miratuar se 14 prilli do të lidhet gjithmonë me të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë dhe mendoj se kjo duhet të ishte ngritur si diskutim sot nga opozita. Mos bëni politikë me Kosovën. Firmat janë mbledhur tashmë, nga më shumë se 5 vende dhe numri minimal i anëtarëve të Asamblesë Parlamentare të KiE që është 20.

Ne po ecim përpara me rezolutën, po kur shkojmë nga Kosova te paratë e fushatës është groteske (referuar fjalës së Shehut). 

Ju këshilloj të bëni dhe ju si ne, mbillni pemë”, - tha Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga