LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Porti i Durrësit/ Rrëzohet kërkesa e opozitës për ngritjen e Komisionit Hetimor  

13 Prill 2023, 10:50, Politikë CNA
Porti i Durrësit/ Rrëzohet kërkesa e opozitës për
Foto ilustruese

Kërkesa e opozitës për ngritjen e Komisionit Hetimor për Portin e Durrësit është rrëzuar në Konferencën e Kryetarëve.

Deputetë të Partisë Demokratike kanë dorëzuan me 6 prill në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për Portin e Durrësit.

Konkretisht ishin Oerd Bylykbashi dhe Albana Vokshi ata që dorëzuan kërkesën, ku u shprehën se ky projekt është një aferë që po zhduk Portin.

Ndër të tjera ravijëzuan se kanë marrë firmat e 35 deputetëve, duke plotësuar kështu firmat e nevojshme për ngritjen e Komisionit Hetimor.

Lajmet e fundit nga