LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fondet për partitë politike/ Deputeti demokrat: Vjedhje, po i japin lekët patericës së Ramës

13 Prill 2023, 11:39, Politikë CNA
Fondet për partitë politike/ Deputeti demokrat: Vjedhje, po i japin
Foto ilustruese

Deputeti Tritan Shehu ka komentuar mbi fondet e vendosura nga KQZ për partitë politike.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Shehu është shprehur se kjo është një vjedhje pasi po i japin lekët PD-së së Enkelejd Alibeajt si paterica e kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij është krijuar një situatë ku po përfitohen paratë nga ca paterica, duke konsideruar se është një vjedhje e qeverisë për të paguar Alibeajn dhe grupin e tij.

 “Keni një projekt-vendim për fondet. Vjedhje masive, mund të kalojë kjo çështje pa u diskutuar në parlament. Është krijuar një situatë e tillë ku po përfitohen paratë nga ca paterica, është një mashtrim i atyre dhe një vjedhje e qeverisë për t'i paguar ata”, tha Shehu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga