LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Atentati ndaj Ndrecës/ Zhupa i kërkon “llogari” Çuçit

13 Prill 2023, 10:54, Politikë CNA
Atentati ndaj Ndrecës/ Zhupa i kërkon “llogari”
Deputetja Ina Zhupa

Deputetja Ina Zhupa ka folur në Kuvend për atentatin ndaj kreut të PD-së në Vaun e Dejës, Benard Ndreca.

Ajo e ka quajtur një akt terrorist në nisje të fushatës, ndërsa i ka kërkuar ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, që të japë informacion se ku janë hetimet deri më tani.

“Akt terrorist ka ndodhur ndaj kryetarit të PD-së në Vaun e Dejës duke u sulmuar për eliminim fizik me tritol. Kjo ishte hapja e fushatës elektorale e padëgjuar ndonjëherë në historinë e Shqipërisë dhe vendeve demokratike. Ky parlament duhet të distancohet, ministri i Brendshëm të na thotë ku janë hetimet, se nëse keni ndërmend ta bëni kështu fushatën elektorale i keni bërë llogaritë gabim”, tha Zhupa./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga