LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjekmarkaj shet Bashën: Je “non grata”

14 Shtator 2022, 19:29, Politikë CNA
Gjekmarkaj shet Bashën: Je “non grata”
Ish-kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe deputeti Agron Gjekmarkaj

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj, ka ndryshuar sërish kurs për ish-kryetarin e PD-së, Lulzim Basha.

Deputeti që u fut në listat e PD-së nga vetë Basha, sot e ka shitur këtë të fundit, pas raportimeve të "BBC"-së, "AFP"-së dhe "Zërit të Amerikës" për pagesat me 500 mijë dollarë nga rusët e Vladimir Putinit.

Në një status në "Twitter", Gjekmarkaj ka komentuar shkurtimisht situatën e lobimeve ruse, teksa thotë se fjala e Amerikës vlen njësoj për të gjithë.

“Fjala e Amerikës vlen njësoj për të gjithë”, shkruan deputeti pa përmendur emra konkretë, por duke iu referuar vendimit të DASH për shpalljen “non grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Me pak fjalë, Gjekmarkaj po kërkon që Amerika të veprojë me Bashën, në të njejtën mënyrë si me Berishën./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga