LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ditë të vështira për sigurinë e fëmijëve/ Hysaj: Klimën e terrorit e mbjellin banditët e Ramës

3 Mars 2023, 13:11, Politikë CNA

Ditë të vështira për sigurinë e fëmijëve/

Sekretarja e Marëdhënieve me Publikun, Jola Hysaj, është shprehur gjatë protestës se po kalojmë kohë të vështira për sigurinë e familjes dhe fëmijëve.

“Kur tri prej nesh përfunduan në plumba para dy ditësh, të gjitha e keni ndier veten të pambrojtura dhe të rrezikuara. Me dhimbje e pohoj, se sot po kaloni ditët më të vështira për familjet, për fëmijët, për të ardhmen e tyre, madje edhe për sigurinë e jetës suaj …

Dua t’u shpreh ngushëllimet e mia familjarëve të tri grave që u vranë mizorisht.

Mund të mos jetë sot dita për të diskutuar për fajtorët, por një gjë është e sigurt: klimën e pasigurisë e të terrorit në vend e mbjellin bandat dhe shoqnitë e këtij zotërisë që banon, 'part time', në ndërtesën ngjitur. 

Ajo që lexohet në mijëra sy është trishtimi; njerëz që s’dinë a arrijnë ta mbyllin dot muajin, me pagën më të ulët në Ballkan; të pastrehë që shohin nga qielli dhe Zoti, pasi kanë mbetur mes 4 rrugëve nga i ashtuquajturi Rindërtim.

Jetojmë në një Shqipëri ku, si në komunizëm, cenohen të drejtat themelore të njeriut, e drejta e jetës, e drejta e pronës, e drejta e mendimit ndryshe", shprehet Hysaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga