LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Demokracia në rrezik”/ Aktivisti: Po qeverisemi nga një i paditur

3 Mars 2023, 12:43, Politikë CNA
“Demokracia në rrezik”/ Aktivisti: Po qeverisemi nga një i
Foto ilustruese

Aktivisti dhe gazetari, Aulon Kalaja, ka deklaruar në fjalimin e tij në protestë se ekzistenca jonë dhe demokracia janë në rrezik.

Kalaja është shprehur se shqiptarët po qeverisen nga një njeri i paditur dhe i pakushtëzuar nga ligji.  

Nuk do ta kisha besuar se teksa vihet në pyetje ekzsitenca jonë, demokarcia e atdheut është në rrezik.

Qeverisemi nga dikush i paditur dhe i pakushtëzuar me ligjin. Ai është hedhur në veprim për të minuar demokracinë.

Qeveria që shkel ligjin nuk është qeveri po mafia”, është shprehur Aulon Kalaja./ CNA.al

Lajmet e fundit nga