LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Qeveria bandë po shkallmon të drejtat e qytetarëve”/ Thirrja e Metës për efektivët

3 Mars 2023, 12:36, Politikë CNA
“Qeveria bandë po shkallmon të drejtat e qytetarëve”/
Foto ilustruese

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, teksa po marshon drejt kryeministrisë, u ka bërë thirrje forcave të policisë që të ndërgjegjësohen.

Meta u shpreh për mediat se qeveria bandë po përpiqet të shkallmojë sigurinë dhe të drejtat e qytetarëve.

“Nuk kam asnjë thirrje vetëm që të ndërgjegjësohen se qeveria bandë po tregon se është gati shkallmojë sigurinë dhe të drejtat e çdo qytetari duke shkelmuar Kushtetën”, tha Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga