LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fuga braktis Ramën për fushatën e PS-së

3 Mars 2023, 11:42, Politikë CNA

Fuga braktis Ramën për fushatën e PS-së

Drejtori i Agjencisë për Media dhe Informim të Qeverisë, Endri Fuga, ka dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë.

Ai ka njoftuar se tashmë do të fokusohet në fushatën zgjedhore të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 14 majit.

“Nga dita e sotme unë do të përqëndrohem në fushatën zgjedhore të PS. Ndonëse ligji nuk e pengon, nuk do të ishte e ndershme që teksa angazhohem në fushatën e një partie politike të vazhdoja të drejtoja edhe Agjencinë për Media dhe Informim, ndaj kam dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë.

Ndërkohë që bashkë do të vazhdojmë të komunikojmë për të gjitha çështjet që lidhen me fushatën dhe Partinë Socialiste, kontaktet me ju nga ana e MIA do i mbajë Manjola Hasa. Ju falënderoj për bashkëpunimin”, njofton Fuga, I cili do të zëvendësohet nga Manjola Hasa./CNA.al

Lajmet e fundit nga