LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Blindohet” Kryeministria/ Kordone policie dhe dyer të izoluara

3 Mars 2023, 10:58, Politikë CNA
“Blindohet” Kryeministria/ Kordone policie dhe dyer të izoluara
Foto ilustruese

Një orë para protestës së opozitës, 1500 efektivë policie kanë zbritur në terren duke krijuar kordone policie para institucionit.

Ashtu si edhe në protestat e mëparshme, dyert e Kryeministrisë janë blinduar me veshje metalike.

Policia ka instaluar përgjatë gjithë bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’ kamera me rezolucion të lartë.

Kujtojmë se në disa akse rrugore do të bllokohet qarkullimi. Konkretisht, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sheshin “Nënë Tereza”, rrugën “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D’Ark” dhe bulevardi “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga