LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Berishës/ Ilir Meta del nga selia, i bashkohet tubimit

3 Mars 2023, 12:26, Politikë CNA

Pas Berishës/ Ilir Meta del nga selia, i bashkohet tubimit

Kreu i Partisë së Lirisë ka dalë nga selia për t’iu bashkuar protestës së organizuar nga opozita.

Pak minuta para tij ka dalë nga selia dhe kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Mbi 1500 efektivë policie janë angazhuar për mbarëvajtjen e protestës së thirrur nga opozita para Kryeministrisë.

Kujtojmë se në disa akse rrugore është bllokuar qarkullimi.

Konkretisht, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sheshin “Nënë Tereza”, rrugën “Ismail Qemali”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rruga “Papa Gjon Pali II”, bulevardi “Zhan D’Ark” dhe bulevardi “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”./CNA.al

Lajmet e fundit nga