LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD, Gjykata vendos vazhdimin e gjyqit në themel/ Ende nuk shprehet për njohje të palëve

3 Mars 2023, 13:11, Politikë CNA

PD, Gjykata vendos vazhdimin e gjyqit në themel/ Ende nuk shprehet për

Gjykata e Apelit ka vendosur për vazhdimin e gjyqit në themel.

Do të shprehet në fund për kërkesat paraprake të palëve për mosnjohje të palës tjetër.

Kjo seancë gjyqësore pritej që të zgjidhte ngërçin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, duke përcaktuar se cili nga kampet do të regjistrohej për zgjedhjet vendore nën siglën e PD-së.

Çështja u shqyrtua nga Elona Mihali si relatore dhe me anëtarë gjyqtarët Irida Kacerja e Astrit Kalaja./CNA.al

Lajmet e fundit nga