LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha çmonton akuzat ndaj Këlliçit/ Lë me “gisht në gojë” Evi Kokalarin

10 Qershor 2022, 14:51, Politikë CNA
Berisha çmonton akuzat ndaj Këlliçit/ Lë me “gisht
Evi Kokalari, Sali Berisha

Evi Kokalari prej ditësh ka nisur një seri sulmesh, akuzash dhe shpifje e fyerje në drejtim të kreut të FRPD-së, njëkohësisht deputet i PD-së, Belind Këlliçi.

Kokalari ka bërë një sërë statutesh në rrjetet sociale, duke akuzuar Këlliçin për lobime, se ka manipuluar votat, e të tjera si këto.

Shpifje dhe fyerje, për të cilat do të përballet në gjykatë, me CNA.al, Belind Këlliçin apo këdo tjetër.

Berisha çmonton akuzat ndaj Këlliçit/ Lë me “gisht

Por, sot ka reaguar edhe ish-kryeministri dhe kreu i PD-së, Sali Berisha, i cili gjatë një deklarate për mediat ka çmontuar akuzat dhe shpifjet e Evi Kokalarit.

Berisha e cilësoi Belind Këlliçin një bashkëpunëtor të çmuar të tijin.

“E kam thënë dhe para jush nuk jam në favor të asnjë lobimi as negativ dhe as pozitiv. Por siç e thatë ju vetë unë duhet të jem realist. Sot në kohën e smartphonit varet nga secili.

Këlliçi është një bashkëpunëtor shumë i çmuar dhe ka dhënë kontribut të veçantë në të gjithë ecurinë e PD në përpjekje për rithemelimin. Nuk jam për asnjë lloj lobimi", -tha Sali Berisha.

Kështu, Berisha lë me “gisht në gojë”, Evi Kokalarin dhe çetën e saj të etur për pushtet, por të pa votuar nga demokratët./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga