LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Begaj, takim me përfaqësuesit e partive politike shqiptare në RMV

12 Shtator 2023, 09:08, Politikë CNA
Begaj, takim me përfaqësuesit e partive politike shqiptare në
Bajram Begaj

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, gjatë qëndrimit në Shkup, u takua me përfaqësuesit e partive politike kryesore shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se takimet u zhvilluan me kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me kryetarin e Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, me kryetarin e Partisë Demokratike Evropiane, Arjanit Hoxha, si dhe me figura të tjera të rëndësishme të politikës në Maqedoninë e Veriut.


Përgjatë bisedimeve, Begaj u ndal te nevoja e koordinimit dhe e bashkëpunimit më të ngushtë mes faktorit shqiptar në rajon.

 

Lajmet e fundit nga