LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Elisa Spiropali: Berisha, një snajper me qira me difekt

11 Shtator 2023, 21:03, Politikë CNA
Elisa Spiropali: Berisha, një snajper me qira me difekt
Ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali

Ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka reaguar sërish ps akuzave të Berishës se ka darkuar me bandat e Shkodrës dhe Bajrajt gjatë fushatës zgjedhore.

Spiropali ka mohuar sërish akuzat, teksa ka deklaruar se askush nuk mund të blejë aq vota sa të shkojë në rezultat të thellë.

Ajo e ka cilësuar ish-kryeministrin si një snajper me qira, me difekt.

“Shkodra është një kockë që i ka mbet në fyt, skemi çfarë t’i bëjmë. Aty do mbetet ajo kockë. Nuk ka alibi të tij nuk ka ngushëllim që ai mund t’i bëjë vetes për rezultatin zgjedhor nga qendra e Shkodrës, në Dukagjin e në periferinë më të largët. S’ka njeri që i blen kaq shumë vota. Është thjesht i dëshpëruar për atë humbje. Por për atë, s’kemi çfarë t’i bëjmë. Mua aty më ka.

Nuk është qëllimi im të merrem me individin Sali Berisha, madje hera herës edhe më vjen keq për të si njeri si një burrë në moshë si një ish-kryeministër e president që e shoh të katandisur si një sjaper me qira. Por nga kryeministër snajperist në kat të dytë është kthyer në një snajper me qira me difekt. Se cilat interesa mbron aty, se kush i hedh ndonjë kockë... Për shkak të frikës dhe interesave që përfaqëson, për shkak të interesave politike dhe të familjes së tij dhe shumë halle që ka edhe përdoret. Sepse njeriu i shkretë në hall e telash i kthen sytë nga të gjejë mbështetje”, ka theksuar ministrja në emisionin "Kontrast"./ CNA

Lajmet e fundit nga