LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vangjeli paralajmëron surpriza në qeveri/ Nuk shkohet me këta ministra në zgjedhjet e përgjithshme

11 Shtator 2023, 19:30, Politikë CNA
Vangjeli paralajmëron surpriza në qeveri/ Nuk shkohet me këta
Analisti Lorenca Vangjeli

Analisti Lorenca Vangjeli paralajmëroi pak më parë se do të ketë sërish ndryshime në qeveri.

Vangjeli tha në emisionin “Kontrast” se ndryshimet e bëra nga kryeministri Edi Rama në Asamblenë e PS-së janë të përkoshme.

Ai tha se mund të ketë surpriza, pasi pretendon se Rama nuk do të shkojë me këtë qeveri në zgjedhjet e përgjithshme.

“Këto ndryshimet që ka bërë Edi Rama janë të përkohshme dhe mbi të gjitha nuk shkohet me këtë qeveri në zgjedhjet e përgjithshme. Kam një ide që nuk shkohet në zgjedhje sepse edhe vetëqeverisja është një organizëm me eukilibra të ndryshueshëm brenda-përbrenda dhe këtu nuk do të zbrisja edhe njëherë në nivelin e emrave konkretë, por të parimeve. Ndoshta do të shohim edhe surpriza”, theksoi ai./ CNA

Lajmet e fundit nga