LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha, “flakë për flakë” me Spiropalin/ “Je e fiksuar nga Noc Rroku”

11 Shtator 2023, 20:20, Politikë CNA
Berisha, “flakë për flakë” me Spiropalin/ “Je e
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ironizoi ish-kryeministrin Sali Berisha për akuzat e ngritura ndaj saj.

Spiropali tha se Berisha nuk mund të gjejë asgjë për të sado që të kërkojë.

“O Sali, shih gjej ndonjë kurë për ankthet e tua, se për mua edhe 100 vjet të rrëmosh nëpër skuta e nëpër zgëqe, noc rrokun do gjesh”, u shpreh ajo ndër të tjera.

Për këtë deklaratë ka ardhur një reagim nga kryedemokrati.

Ai shprehet se ministrja është e fiksuar nga Noc Rroku.

“Fate hajdutësh! Lexoni reagimin e Spiropalit, reagon e obsesuar nga Noc Rroku. Problemi i saj, gjuha si dëshmi flakëruese e karakterit dhe brendisë së saj shpirtërore!”, thekson Berisha.

Kujtojmë se ish-kryeministri Sali Berisha ngriti akuzat se Elisa Spiropali ka bërë mbledhje me bandat e Shkodrës dhe Bajrajt, e sipas tij, për këtë arsye kryeministri Edi Rama i anuloi emërimin si ministre e Jashtme./ CNA

Lajmet e fundit nga