LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti i fuqishëm në Marok/ Begaj, mesazh ngushëllimi

9 Shtator 2023, 09:59, Aktualitet CNA
Tërmeti i fuqishëm në Marok/ Begaj, mesazh ngushëllimi
Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka shprehur ngushëllimet për popullin e Marokut, i cili u godit nga një tërmet i fuqishëm në orët e vona të mbrëmjes së kaluar.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale , Begaj shkruan:

"Zemërthyer nga tërmeti i tmerrshëm që goditi Marokun. Ne qëndrojmë me popullin e Marokut dhe u dërgojmë ngushëllimet tona të sinqerta familjeve të prekura nga kjo tragjedi."

Maroku u godit nga një tërmet 6.8 ballë pak para mesnatës, rreth orës 23:00 sipas mediave të huaja.

Deri më tani raportohet për mbi 600 viktima dhe qindra të plagosur. Shumë ndërtesa janë shkatërruar ndërsa autoritetet vijojnë operacionet e kërkim shpëtimit./ CNA

Lajmet e fundit nga