LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debatet Kurti-Rama/ Ja çfarë thotë Bajram Begaj

4 Shtator 2023, 12:44, Aktualitet CNA

Debatet Kurti-Rama/ Ja çfarë thotë Bajram Begaj

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka komentuar debatet mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Ai tha se nuk kanë rëndësi mosmarrëveshjet e momentit, por duhet të punohet që zëri i Kosovës të dëgjohet ndërkombëtarisht.

"E kemi detyrim kombëtar që të mbështesim Kosovën. Nuk kanë rëndësi mosmarrëveshjet e momentit. Rrugëtimi ynë është në një kah. Ne do të vazhdojmë të jemi një në rrugën drejt Bashkimit Evropian. Ne duhet të punojmë që zëri i Kosovës të dëgjohet ndërkombëtarisht", u shpreh presidenti Bajram Begaj./ CNA

Lajmet e fundit nga