LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjekmarkaj e pranon/ “Bëmë betejë vëllavrasëse, me kolegët copëzuam opozitën”

11 Shtator 2023, 22:01, Politikë CNA
Gjekmarkaj e pranon/ “Bëmë betejë vëllavrasëse,
Deputeti Agron Gjekmarkaj

Deputeti Agron Gjekmarkaj, një nga njerëzit e listave të Lulzim Bashës, është ulur tashmë në tryezën e përbashkët të deputetëve të opozitës.

Teksa ka dalë kundër Bashës, Gjekmarkaj pranoi se veprimet e tyre kanë dërguar në copëzimin e opozitës dhe në dobësimin e opozitës.

Ai deklaroi në emisionin e Erla Mëhillit se duke parë situatën e opozitës vendosi të bashkohej me Sali Berishën.

“Në këto dy vite kemi konsumuar vërtetë shumë emocione negative, kemi thënë fjalën e fundit, kemi qenë emocionalë, jemi përfshirë në beteja vëllavrasëse dhe të gjitha kanë çuar në një copëzim të opozitës dhe humbje të seriozitet përballë opinionit publik.

Duke parë gjendjen e opozitës që e fragmentarizuar po e ndihmon shumë qeverinë, duke bjerrë misionin tonë kryesor është momenti i fundit që kushdo ndjen një përgjegjësi për të shfrytëzuar çdo mundësi për ta ringritur PD. Basha është ftuar në tryezën e përbashkët dhe nuk ka pranuar. Kjo tryezë ishte për të krijuar një strategji të përbashkët opozitare”, deklaroi Gjekmarkaj./ CNA

Lajmet e fundit nga