LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 33°C/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

8 Gusht 2023, 07:14, Sociale CNA

Temperatura deri në 33°C/ Parashikimi i motit për ditën e

Këtë të martë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Orët me diell dhe temperatura jo tepër të larta si në vlerat minimale ashtu dhe ato të mesditës do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të kohës.

Moti parashikohet me alternime vranësirash mesatare deri të dendura si dhe kthjellime.

Përgjatë relieveve kodrinore- malore hera-herës do të ketë prezente reshje shiu të dobta dhe  të izoluara.

Ditën e sotme vlen për tu theksuar si relativisht problematik elementi i erës, e cila do të jetë me rrahje dhe hera herës në orët e mesditës fiton shpejtësi 15-16m/s në bregdetin e jugut.

Temperaturat  do të variojnë nga 12°C në orët e para të mëngjesit në 33°C./CNA.al

Lajmet e fundit nga