LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti i kthjellët e me vranësira, ja si do të jenë temperaturat këtë fundjavë

29 Korrik 2023, 08:39, Sociale CNA

Moti i kthjellët e me vranësira, ja si do të jenë

Edhe këtë fundjavë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikmin e kushteve të qëndrueshme atmosferike.

Të shtunën dhe të djelën vendi do të jetë nën ndikim të kushteve të qëndrueshme atmosferike me mbizotërim të motit të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa në bregdet e lugina fiton shpejtësi deri 12m/s.

Valëzimi në detet Adriatik e Jon do të jetë i forcës 1-3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga