LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ulen ndjeshëm temperaturat në vend/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

26 Korrik 2023, 07:24, Sociale CNA

Ulen ndjeshëm temperaturat në vend/ Parashikimi i motit për

Sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme ku parashikohen alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare deri të dendura.

Në pjesën veriore të vendit do të ketë reshje të dobëta shiu dhe reshje të izoluara në relievet malore.

Era në pjesën Perëndimore do të fryjë me shpejtësi mesatare 1-8 m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore era pritet të fryjë relativisht intensive me shpejtësi deri 14 m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë 2-4 ballë.

Në zonat malore temperaturat parashikohen të shkojnë nga  20 deri në 30 gradë celsius, në zonat e ulëta 20 deri 37 gradë celsius dhe në zonat bregdetare nga 25 deri 35 gradë celsius. / CNA

Lajmet e fundit nga