LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si paraqitet rreziku nga zjarret/ Parashikimi i IGJEUM

4 Gusht 2023, 07:40, Sociale CNA

Si paraqitet rreziku nga zjarret/ Parashikimi i IGJEUM

Me ardhjen e stinës së verës, rritet edhe numri i zjarreve në të gjithë vendin.

IGJEUM parashikon se këtë të premte, nivel rreziku “i lartë” nga zjarret paraqitet në qarkun Fier, ndërsa në pjesën tjetër të qarqeve pritet nivel rreziku “i moderuar”.

Në disa prej qarqeve pritet rrezik “i lartë” vetëm n? zona t? lokalizuara, konkretisht në Shkodër, Elbasan, Berat, Korçë dhe Gjirokastër./ CNA.al

Si paraqitet rreziku nga zjarret/ Parashikimi i IGJEUM

Lajmet e fundit nga